пʼятниця, 30 квітня 2010 р.

Гідроізоляція. Покрівельні плівки

Гідроізоляція Основне завдання матеріалів для гідроізоляції й пароізоляції - підтримувати необхідний режим роботи підпокрівної теплоізоляції. Їм приділяються дві функції. По-перше, перешкоджати проникненню в теплоізоляційний матеріал вологи, що, як відомо, різко знижує його теплоізолюючі властивості, а в ряді випадків веде до його прогресуючого руйнування. По-друге, як невід'ємна частина вентиляційної системи покрівлі, ці матеріали беруть участь у запобіганні нагромадження в теплоізоляційному матеріалі вологи, полегшуючи вихід назовні її пар.

Гідроізоляційні й пароізоляційні матеріали являють собою матеріали плівкового типу. Гідроізоляційні плівки необхідно застосовувати, насамперед, при устрої скатних дахів з покриттями, що не утворять суцільний килим (всі види черепиці, металеві покрівлі, шифер). Фактично вони є другим рубежем захисту теплоізоляційного шару від зовнішньої вологи (сніг, краплі води, конденсат), що може проникати під покрівельне покриття при екстремальних погодних умовах (сильний вітер або коса злива).

Пароізоляційні плівки необхідні при пристрої як плоских, так і скатних дахів з будь-якими видами покриттів. Їхня функція - захистити теплоізоляційний шар від проникнення водяних парів, що утворяться у внутрішніх приміщеннях у результаті життєдіяльності людей (готування їжі, прання, купання, миття підлоги й т.п.), що піднімаються до покрівлі за допомогою дифузії й конвекційного переносу.

Покрівельні плівки ділять на наступні три види: поліетиленові плівки, поліпропіленові плівки й супердифузійні ("дихаючі") мембрани.

Поліетиленові й поліпропіленові плівки давно відомі на ринку України й успішно використаються у всіх сферах будівництва, але що стосується західних країн, те там уже досить давно обмежилися застосуванням поліетиленових плівок як паронепроникні бар'єри. Для цілей гідроізоляції їх використають, в основному, лише в холодних горищних дахах. Для гідроізоляції теплих дахів набагато частіше застосовують супердифузійні мембрани.

Незаперечною перевагою "дихаючих" мембран є те, що тільки вони дозволяють найбільше раціонально використати для теплоізоляції весь простір між крокв. Супердифузійні мембрани на відміну від всіх інших видів плівок укладають безпосередньо на теплоізоляційний матеріал, тому їхнє застосування дозволяє відмовитися від вентиляційного зазору й заощадити підпокрівельний простір, призначений для утеплювача.

Супердифузійні мембрани особливо широко застосовуються в мансардному будівництві. Їхнє використання є оптимальним при переустаткуванні холодного горища в мансардне приміщення, без заміни існуючої кроквяної конструкції.

Немає коментарів:

Дописати коментар