пʼятниця, 16 липня 2010 р.

Технологія Ізодім: пінополістирольна незнімна опалубка в монолітному домобудівництві, застосування пінополістерольних стінів

ізодім Кожний, хто зважився на одну із самих головних справ у своєму житті - побудувати власний будинок (дачний або для постійного проживання), першою справою замислюється про те, з якого матеріалу будуть зведені несучі стіни - основа комфорту, надійності й довговічності майбутнього житла. Адже хочеться побудувати Будинок з великої букви - довговічн і гарний, у якому було б затишно й тепло, у який хочеться повертатися завжди - і зимовою морозним, і печенею літнім вечором; Будинок, якій будуть заздрити сусіди і яким будуть захоплюватися друзі; Будинок, що навіть через 100 років буде міцним, затишним, сучасним і забезпечить нам, нашим дітям й онукам комфортне життя при мінімальних витратах на його експлуатацію. Таким вимогам повністю відповідає будинок, побудований за технологією "Ізодім".
В основу технології "Ізодім" покладене зведення несучих стін з монолітного залізобетону за допомогою опалубки, що не знімається зі спеціального будівельного пінополістеролу. По головних параметрах, таким як теплозахист, звукоізоляція, комфортність, простота й швидкість будівництва, міцність і довговічність, технологія "Ізодім" ставиться до високих технологій в області будівництва. Система не є експериментальною. При її реалізації застосовуються матеріали, конструктивні й технологічні рішення, що пройшли багаторічну й ретельну перевірку.
Пінополістирол був відкритий в 1951 р. у Німеччині й відразу ж став застосовуватися в якості теплоізолятора для обшивання зовнішніх стін будов. Трохи пізніше була розроблена й відповідна йому система покриттів - полімерна "штукатурка". Наприкінці п'ятидесятих стало можливим на основі досвіду, що нагромадився, і теоретичних розрахунків запропонувати з повним правом цей матеріал широкій публіці, що займається будівництвом. На початку шістдесятих років одному австрійському інженерові прийшла думка замінити спосіб зведення стін з наступним обклеюванням їх пінополістирольними плитами на виготовлення опалубки з пінополістиролу у вигляді блоків, потім зборки їх на місці й заливання в них бетону. Результат виходить той же, але працевитрити істотно нижче, а, отже, економічно це більш вигідно.
З тих пір пінополістирольні блоки постійно модернізувалися й сьогодні являють собою міцні й зручні конструкції, за допомогою яких можна звести будинок практично будь-якої архітектури. Такі технології застосовуються в країнах Західної Європи, Австралії, Канаді й США.
Елементи нехйомної опалубки  "Ізодім", виконані із твердого самозагасаючого пінополістеролу у формі пустотілих блоків, армовані й заповнені бетоном, являють собою універсальну систему для зведення стін об'єктів будь-якого типу. Спеціальна конструкція замків запобігає витіканню бетону й дозволяє швидко й точно з'єднувати блоки, подібно зборці кубиків у популярній дитячій грі "ЛЕГО". Така конструкція дозволяє досягти оптимального сполучення фізичне, механічних, тепло й звукотехнічних характеристик будови. Півтораметрові блоки практично невагомі і їх легко піднімає дитина. У ході однієї технологічної операції споруджується монолітна бетонна стіна, обрамлена із внутрішньої й зовнішньої сторін тепло- і звукоізоляційною оболонкою з пінополістеролу. Ви відразу одержуєте теплий будинок за дивно короткий строк. Темпи зведення стін такі, що два чоловіки за троє діб можуть звести будинок корисною площею до 100 квадратних метрів!
Щоб краще зрозуміти переваги системи "Ізодім", звернемося до наступних прикладів. Несуча стіна може бути ізольована з одного боку, із двох сторін або не ізольована зовсім. Якщо стіна виконана без додаткових покриттів, то матеріал стіни повинен відповідати всім висунутим до неї вимогам з погляду несучої здатності, звуко- і теплоізоляції. Для того, щоб стіна добре зберігала тепло й не пропускала звук, вона повинна бути пористою. Але при цьому будуть страждати її статичні властивості, тобто стіна не витримає більших навантажень. Для того щоб підвищити міцність стіни, потрібно зменшити кількість пор, що веде до втрати теплозахисних властивостей. Для того ж, щоб зберегти й те й інше, можна збільшувати товщину стін. Але це веде до нераціональної витрати матеріалів. Якщо стіна покрита одним шаром ізоляції, наприклад, з пенополістиролу, то вже в цьому випадку вона буде мати прекрасними статичними, тепло-, звукоізоляційними властивостями. А якщо несуча стіна утеплена із двох сторін, ми одержуємо унікальний по своїх характеристиках "сендвіч".
Тепер ми підійшли до суті теплозберігаючої технології "Ізодім". Шар пінополістерола товщиною 5 см має таку ж теплопровідність, як і бетонна стіна товщиною 2,5 м. Крім того, подвійна ізоляція забезпечує мінімальні температурні коливання несучої стіни. Тому всі елементи будинку будуть надійно захищені від температурних розширень й як наслідок - від виникнення тріщин. Крім того, стіна, побудована за технологією "Ізодім", дуже швидко реагує на зміну температури усередині кімнати на відміну від стін з одношаровою ізоляцією або взагалі без ізоляції, у яких значна частина тепла витрачається на опалення навколишнього середовища. Коли ці стіни остигають при різкій зміні температури, то для того щоб нагріти повітря в приміщенні, необхідно спочатку довго прогрівати стіни.

ПАРАМЕТРИ СТІН "Ізодім"


Товщина стіни - 25 див з них: 10 см - пінополістирол, 15 см - бетон (у серіях ЗОМСО й 35 МСО стіна -30 й 35 см з них: 15 й 20 см пінополістирол й 15 см бетон відповідно). Товщина бетону в серіях МСР залежить від розміру знімних перемичок (за бажанням замовника перемички виготовляються будь-якого розміру).
Вага стін без обробки зовнішньої й внутрішньої - 280-300 кг/м2.
Витрата бетону - близько 125 л/м2 стіни.
Коефіцієнт теплопровідності блоків: Ло = 0,036 Вт/м.До для зони А и Л0 = 0,044 Вт/м.До для зони В
Межа вогнестійкості стіни -1 ступінь.
Паропроникність - 0,032 мгдм.ч.Па.
Водопоглинення за 24 години, % по обсязі - 0,1.
Акустична ізоляція - 46 дб.
Допуск для об'єктів висотою до 25 м.
Можливе застосування в сейсмічно небезпечних районах.

ВИКОРИСТОВУВАНІ МАТЕРІАЛИ


У будівельній системі "Ізодім-2000" використається спеціальний будівельний пінополістирол (імпортного виробництва). Щільність пінополістиролу в будівельних елементах становить від 25 до 27 кг/м3. Пінополістирол є екологічно чистим матеріалом (97% повітря й 3% матеріал) і використається навіть для впакування харчових продуктів.
Пінополістирол практично не убирає вологу (поглинання вологи 0,1%) і інтенсивно пропускає водяні пари (паропроникність - 0,032мг/ м. ч. Па), що втримуються в повітрі. Низькі температури не роблять ніякого впливу на хімічні й фізичні властивості пінополістирола. При позитивних температурах до 90°С пінополістирол не змінює своїх параметрів навіть при тривалому впливі. Висока щільність пінополістирола, а також спеціальна конструкція сполучних замків блоків будівельної системи "Ізодім-2000", виключає порушення теплопровідності блоків, як на стадії монтажу, так й у процесі експлуатації будинку. Атмосферному впливу зовнішні стіни з пінополістирольних блоків практично не підвержені.
Пінополістирол є матеріалом самозагасаючої. У випадку пожежі він не поширює вогонь і не виділяє токсичних хімічних сполук. Крім того, бетонна конструкція, що забезпечує несучу здатність стіни "Ізодім" є негорючим матеріалом. Якщо пінополістирол піддається короткочасному впливу полум'я, він оплавляється навколо джерела вогню, але не займається й, відповідно, вогонь не поширює. Проте, він може зайнятися при тривалому впливі полум'я, швидкість і просування вогню по його поверхні дуже слабкі. Якщо видалити зовнішнє полум'я, то горіння пінополістирола негайно припиняється й не спостерігається післясвітіння. Пінополістирол зовсім не горить, якщо немає безпосереднього впливу іншого, більше горючого матеріалу, як те деревина, вовна, папір і т.д. Якщо пінополістирол зберігався довгий час, те його горючість і швидкість поширення вогню знижується настільки, що блоки, отримані з нього, поводяться з вогнем щонайкраще для важкозаймистих матеріалів.
На відміну від інших будівельних матеріалів, пінополістирол не радіоактивний. Пінополістирол не містить речовин, що харчують мікроорганізми. По багаторічному досвіді будівництва будинків за цією технологією в Європі, пінополістирол не піддається деструктивному впливу гризунів, цвілі, грибків і бактерій.

ПОРАДИ МАЙСТРА


Монтаж несучих стін за технологією "Ізодім 2000" не викликає труднощів і доступний навіть непрофесіоналові. Укладання пінополістирольних блоків починають на ретельно вирівняному по горизонталі фундаменті з облаштованості гідроізоляції. Ізолюючий шар можна виконати із двошарового руберойду на мастиці або поліетиленовій плівці. Перший ряд піно полістирольних блоків укладають безпосередньо на шар гідроізоляції по всьому периметру майбутнього будинку, пропускаючи через порожнини блоків скріплену з фундаментом вертикальні арматури. Потім, відповідно до проекту будинку, у пази блоків закладають прутки горизонтальних арматур.
Під час кладки першого ряду формується архітектура цілого поверху, тому важливо відразу оформити в потрібних місцях укоси дверних прорізів і відводи внутрішніх стін. Другий шар блоків повинен перекривати вертикальні шви першого шару за принципом цегельної кладки зі зсувом, кратним 250 мм (для серії 25МСО), що дозволяє жорстко фіксувати форму будови. З'єднання блоків з пінополістиролу здійснюється легким натиском на їхні крайки, щоб замки, які перебувають у верхній і нижній частині крайок замкнули щільно без зазорів. Третій ряд - контрольний для вирівнювання шарів блоків по вертикальних швах кладки.
Після звірення із проектом розмірів стін й їхньої осьової точності, варто заглушити за допомогою елементів ОВ і ОН всі бічні отвори в блоках, що утворилися в місцях їхнього з'єднання на кутових стінах й у прорізах дверей і вікон. Дуже важливо також установити в цьому ряді тимчасові, стягуючі перемички із блоків МП для фіксації розмірів прорізів. Крім того, перемичку прорізу необхідно захистити від просідання й можливого руйнування під вагою рідкого бетону за допомогою вертикальних підпірок, які віддаляються після застигання бетону.
Струмінь бетону спочатку треба направляти на кути будівлі, розгалуження стіни, укоси й краї отворів, а вже потім на середню частину порожнини стіни. Ущільнення бетону здійснюється штикуванням.
При укладанні свіжого бетону більш ніж через 6 годин після закладки попереднього необхідно очистити поверхню затверділого бетону від склоподібного цементного молочка й зволожити її. Для кращого зчеплення шарів поверхня покладеного бетону не потрібно розгладжувати.
Для оформлення стиків зовнішніх і внутрішніх несучих стін, а також кутів будівлі необхідно вирізати фрагменти в бічних стінках одних блоків МСО й у торцевій частині інших так, щоб у прорізи, що утворилися, можна було пропустити арматури, а бетонна маса в розгалуженні або на кутах утворила б міцне з'єднання.
Оскільки герметична опалубка "Ізодім" обмежує відвід зайвої води, потрібно контролювати її зміст у бетонній суміші. При необхідності пластичну консистенцію бетону можна забезпечити, додаючи до нього пластифікатори. Якщо Ви припускаєте будувати за технологією "Ізодім" стіни підвалу або льоху, необхідно захистити зовнішній шар пінополістиролу від бічного тиску ґрунту. Зовнішню гідроізоляцію стін льохів звичайно здійснюють традиційним способом, як і при виконанні кладки стін із цегли.
Аркові прорізи складаються із блоків "на сухо". Потім вирізує контур бажаної арки, нижня її частина оперізується металевими аркушами або іншим матеріалом, що виконує роль знімної опалубки аркового прорізу. Армування й бетонування аркових перемичок здійснюється так само, як і плоских перемичок вікон і дверей. При необхідності нижня частина арки може бути утеплена листовим пінополістиролом.
Після виконання описаних вище операцій можна приступати до заповнення порожнеч блоків бетоном. При індивідуальному будівництві краще здійснювати бетонування по двох - трьох ряду, бетоном або бетонною масою, приготовленої безпосередньо на будмайданчику. Марка бетону повинна відповідати проекту. У процесі бетонування кожних двох рядів верхній край стіни повинен складатися з ряду не заповнюваних у цьому циклі блоків, які виконують роль стяжки. Додатково верхню крайку цього ряду блоків варто захистити коректорами МН, щоб у замки не потрапила бетонна маса. Ці коректори можна використати багаторазово.
Після перших двох рядів блоків укладаються й бетонуються наступні ряди й т.д., по спіралі ростуть стіни нового будинку. При будівництві багатоповерхового будинку порожнини блоків зручно заповнювати за допомогою бетононасосу, регулюючи витрату бетону так, щоб не перевищувати обсяг 10-15 м3/година (якщо консистенція маси пластична!).
Технологія "Ізодім" дозволяє використати різні варіанти перекриттів. Перекриття можуть бути дерев'яними, з монолітного або збірного залізобетону. Вибір виду перекриття визначається проектом будинку. Якщо в проекті будови відсутнє несуче перекриття, завершення будови можна оформити за допомогою блоків, використовуваних для монтажу прорізів, вирізавши отвору в їхньому дні для того, щоб монолітно з'єднати з розташованою нижче стіною. Іншим часто використовуваним варіантом перекриття може служити перекриття з монолітного залізобетону, виконане з аркушів профнастила. Цей вид перекриття просто монтується на будмайданчику без застосування складної будівельної техніки й може бути легко пристосований до вимог проекту по міцності, тепло- і звукоізоляції шляхом додаткового армування й укладання шарів утеплювача. Вибір типу й форми даху і її покриття залежить від проекту будови.
Технологія "Ізодім" допускає застосування різноманітних конструкцій даху практично без обмежень.
Технологія "Ізодім" допускає різні варіанти зовнішньої й внутрішньої обробки: це й фасадні панелі, і полімерні штукатурки, і сайдинг із вінілу або металу, і самі звичайні лицювальні матеріали, такі як штукатурка, цегла, плитка, камінь. При цьому ніякої додаткової підготовки стіни не потрібно - поверхня пінополістиролу ідеально рівна. Підведення комунікацій вирішується так само просто: у пористому матеріалі легко зробити канавки під всю необхідну проводку й системи постачання.

ВИСНОВКИ


Отже, що ж дає забудовникам технологія "Ізодім"?
Зниження строків будівництва, як одного з основних показників окупності капітальних вкладень. При використанні традиційних матеріалів будівництво будинку розтягується на роки. Відомо, що працевитрати на зведення одного квадратного метра стіни із цегли рівні в середньому 4,33 робочих годин. Якщо ж будувати за технологією "Ізодім", та ж площа стіни зводиться менш чим за 0,43 робітника години, тобто в 10 разів швидше! Крім того, витрати на оплату праці будівельників приблизно на 60% менше, ніж при зведенні стін із традиційної цегли.
Економію на вартості стінових матеріалів. Вартість 1 квадратного метра стіни "Ізодім" приблизно на 30% нижче вартості стіни із цегли.
Простоту провадження робіт. Маючи бажання й деякі навички, можна побудувати будинок власними силами й зберегти свої засоби.
Економію при спорудженні фундаментів, тому що стіни "Ізодім" створюють значно менше навантаження на фундамент у порівнянні з будь-якими іншими стеновыми матеріалами.
Вигоду від одержання додаткової корисної площі, тому що товщина стін "Ізодім" усього 25-35 см - незрівнянно менше товщини стін з інших будівельних матеріалів при однакової теплозберігаючій здатності.
Простоту прокладки й монтажу каналізаційних, водопровідних труб, електропроводки й, як наслідок, економію на цих роботах.
Високі теплотехнічні характеристики стін - це єдиний спосіб уникнути більших витрат на придбання індивідуального дорогого опалювального встаткування, транспортування палива, витрат часу й праці на його експлуатацію. Витрати на опалення будинку "Ізодім" у порівнянні із цегельним будуть в 3-3,5 рази менше.
Зниження транспортних витрат. У порівнянні із традиційною цеглою витрати на транспортування пінополістирольних пустотілих блоків в 3-4 рази нижче. За одну поїздку можна привезти комплект блоків додому.

Немає коментарів:

Дописати коментар