Як джерела освітлення мансардного поверху можуть використовуватися традиційні вікна, розташовувані вертикально й, спеціально розроблені для цих цілей, так називані, мансардні вікна, які встановлюються в площині покрівлі (з нахилом скатів 15-90 градусів).
В одному мансардному поверсі можуть бути застосовані одночасно й мансардні вікна й звичайні вертикальні вікна, якщо це допомагає підсилити пластику фасаду будинку й завершити його архітектурне рішення.
Вибір мансардних вікон
Рекомендується слідувати наступним основним підходам при виборі вікон для приміщень мансардних поверхів:
- - вертикальні вікна застосовуються з метою підтримки й збереження стилю й пластики фасаду будівлі-основи, при цьому загальна довжина вертикальних вікон, що розраховує для кожної окремої поверхні даху, не повинна перевищувати половину довжини її поверхні;
- - мансардні вікна можна розглядати як складову частину поверхні даху, отже, кількість мансардних вікон, їхня загальна ширина й розміщення на даху не обмежуються;
- - мансардні вікна рекомендується застосовувати при устрої мансардних поверхів на будівлях історичної забудови, при цьому зберігаючи силует, що відповідають розриви між будинками й непроглядність даху мансардного поверху із планшета вулиці.
Мансардні вікна для освітлення
Світло від мансардного вікна поширюється рівномірно по всьому приміщенню, при цьому відсутні глухі бічні відсіки, які заслоняють світло. Мансардні вікна пропускають потрібну кількість світла при меншій площі прорізу, у порівнянні із традиційними вікнами. Нормами встановлене мінімальне відношення світлової площі мансардних вікон до площі підлоги всіх житлових кімнат, кухонь, мансардних поверхів, рівне 1:10.
Мансардні вікна забезпечують повний захист від зовнішніх впливів. Вони пристосовані до самих екстремальних погодних умов, успішно використаються у всіх кліматичних зонах. Для захисту від холоду використаються енергозберігаючі склопакети. Використання скла з низьким коефіцієнтом К поліпшує ізоляційні властивості вікна й у великій мірі перешкоджає конденсації водяної пари на внутрішній стороні в приміщенні з великою вологістю. Сонцезахисні приналежності сприяють створенню комфортних умов у жарку погоду.
Система відкривання мансардних вікон залежить від підвісу стулки до коробки. Найпоширенішим є підвіс по середній осі, навколо якої й повертається вікно при відкриванні. Ручка може бути розташована знизу або зверху. Розроблено вікно з комбінованим відкриванням, у цьому випадку воно може відкриватися назовні знизу нагору за допомогою ручки, розташованої в нижній частині вікна.
Мансардні вікна для провітрювання
Для провітрювання приміщення система відкривання дозволяє фіксувати мансардне вікно в декількох положеннях. А для забезпечення природної вентиляції при повністю закритому мансардному вікні в коробку віконного блоку убудоване спеціальне вентиляційне пристосування.
Мансардні вікна безпечні в експлуатації, тому що в склопакетах установлюють загартоване скло з підвищеною міцністю до механічних навантажень. При виготовленні склопакета можлива установка скла: протиударного, абсорбційного або рефлекторного.
Дерев'яні елементи мансардного вікна (клеєна соснова деревина, оброблена спеціальним способом) захищені зовні від зовнішніх впливів алюмінієвими профілями (окладом) з поліестеровим покриттям, стійким до впливу навколишнього середовища. Для мідних дахів розроблені спеціальні мідні оклади. Оклад практично непомітний на даху, тому що його верхні й бічні сторони закриті покрівельним матеріалом. Практично у всіх виробників мансардних вікон розроблено кілька варіантів окладів для різних типів покрівельних матеріалів - плоских, профільованих і т.п. Оклади виконують не тільки захисну функцію для дерев'яних елементів, але й відводять дощову воду від поверхні вікна. Спеціальні оклади дозволяють поєднувати мансардні вікна в групи: горизонтальні, вертикальні, комбіновані.
Для мансардних вікон розроблена більша гама аксесуарів: жалюзі, штори, маркизеты, стрижні, системи дистанційного відкривання, які дозволяють створювати комплексні закінчені рішення, як по функціональності, так і по дизайні.
Немає коментарів:
Дописати коментар