Водостічні системи необхідні практично будь-якій покрівлі. Вони захищають зовнішні стіни й цоколь від води, фундамент - від надмірного зволоження. Завдяки водостоку вода з даху збирається й направляється в одне місце, і будинку не загрожує передчасне руйнування. Крім того, системи можуть бути ще й декоративними, підкреслювати перехід від даху до стін, від фронтону до фасаду. Такий будинок буде виглядати стильним й елегантним.
У самому найпростішому варіанті вода з покрівельного покриття (скатного даху) стікає безпосередньо на землю. Такий спосіб водовідводу звичайно називають неорганізованим. Неорганізований водовідвід виправданий винятково в невеликих будовах з односхилим дахом, причому за умови, що вода не буде попадати на тротуари. Такий водовідвід приводить до ушкодження елементів фасаду, руйнуванню цоколя, передчасному зношуванню фундаменту через надмірно високе гідростатичне навантаження.
При організованому зовнішньому водовідводі стікаюча з покрівлі вода по жолобах приділяється до зовнішніх ринв. Сучасні системи водовідводів мають повну комплектацію всіх необхідних елементів, у тому числі й кріплення. Форма жолобів і труб може бути круглої й прямокутної. Застосування того або іншого типу елементів визначається естетичним сприйняттям загальної архітектури будинку й вибирається архітектором або хазяїном будинку.
Водостічні системи мають самий широкий спектр розмірів жолобів і труб. Розмір кожного елемента розраховується відповідно до вимог нормативних документів, при цьому завжди їсти можливість комбінувати розміри елементів, роблячи щораз оптимальний вибір за вартістю комплекту. При розрахунку враховується ухил і площа даху, а також кількість і розташування крапок стоку води.
Найпоширеніші матеріали для виробництва водостоків - ПВХ, оцинкована сталь із полімерним покриттям і мідь.
Водостічні системи із ПВХ
Пластикові водостоки з кожним роком користуються все більшою популярністю. Вони стійкі до несприятливих природних впливів, корозії, хімічним впливам (кислот і вуглеводнів) і ультрафіолетовим променям, а так само прості в установці. З'єднання окремих елементів може здійснюватися клейовим способом, а також за допомогою гумових ущільнювачів.
Пластмасові конструкції, так само як і ряд інших матеріалів, мають властивість змінювати лінійні розміри при температурних перепадах. Водостоки з гумовими ущільнювачами компенсують наслідку такого явища за рахунок вільного з'єднання елементів. У клейових системах водостоків застосовуються розширювальні елементи (рядові й лійки). Вони встановлюються відповідно до рекомендацій фірм - виробників.
Металеві водостічні системи
Для виробництва елементів водозливних систем застосовують горячеоцинковану сталь товщиною 0,5 - 0,7 мм. Як полімерний матеріал використається Пластизол або Пурал, причому на відміну від покрівельного матеріалу, полімер наноситься на обидві сторони аркуша. Завдяки пластиковому покриттю водостічна система може витримувати перепади температур від -40°С до 120°С, що дозволяє використати неї в будь-яких кліматичних умовах.
Основним достоїнством сталевих водостічних систем є висока міцність елементів, що дуже важливо для систем працюючих під навантаженням снігу й льоду. Водостічна система буде настільки довговічна, наскільки буде забезпечена корозійна стійкість полімерного покриття й стійкість покриття до впливів середовища.
Немає коментарів:
Дописати коментар