Утеплювальні матеріали відіграють основну роль у вирішенні питань енергозбереження, а також підвищення комфортності житлових приміщень. Бажано утеплювати всі частини будинку: фундамент, зовнішні стіни, перекриття, покрівлю й т.д., але ізоляція покрівлі - сама відповідальна частина. Стосовно до існуючих будинків, найпростіше знизити їхнє енергоспоживання за рахунок утеплення існуючої покрівлі при ремонті. Нові норми значно підвищили вимоги до розміру термічного опору покрівлі, відповідно до яких, нове будівництво й ремонт будинків не можуть здійснюватися без застосування ефективних теплоізоляційних матеріалів. Також, з підвищенням цін на енергоносії - стає ясно, що утеплювати житло сьогодні потрібно якнайкраще, щоб заощаджувати в майбутньому.
Застосування утеплення для скатних дахів дозволяє нам перетворювати горищні приміщення в житлові, що збільшує корисну площу житла. А утеплення покрівлі з металочерепиці запобігає поява конденсату на його поверхні в холодну пору року, що дуже важливо для довговічності покрівлі.
При виборі теплоізоляційних матеріалів варто враховувати, що на довговічність і стабільність теплофізичних ізоляційних матеріалів впливають багато експлуатаційних факторів. Це, у першу чергу, знакозмінний (зима-літо) температуро-вологостний режим "роботи" покрівельної конструкції й можливість капілярного й дифузійного зволоження теплоізоляційного матеріалу, а також вплив вітрових, снігових навантажень.
Теплоізоляційні матеріали володіють рядом теплотехнічних властивостей, знання яких необхідно для правильного вибору матеріалу, деякі з них наведені нижче:
Щільність - величина, рівна відношенню маси речовини до всьому займаному їм обсягу. Чим менше середня щільність матеріалу, тим більше його пористість . Від характеру пористості залежать основні властивості матеріалів, що визначають їхня придатність для застосування в будівельних конструкціях: теплопровідність, абсорбуюча вологість, водопоглинення, морозостійкість, міцність. Найкращими теплоізоляційними властивостями володіють матеріали з рівномірно розподіленими дрібними замкнутими порами.
Теплопровідність - передача тепла усередині матеріалу внаслідок взаємодії його структурних одиниць, і при зіткненні твердих тел. Чим нижче теплопровідність матеріалу - тим більше тепла він зберігає. На величину теплопровідності пористих матеріалів, якимись є теплоізоляційні матеріали, впливають щільність матеріалу, вид, розміри й розташування пор, хімічний склад і молекулярна структура твердих складових частин, коефіцієнт випромінювання поверхонь, що обмежують пори, вид і тиск газу, що заповнює пори. Однак переважний вплив на величину теплопровідності мають його температура й вологість.
Вологість - зміст вологи в матеріалі. З підвищенням вологості теплоізоляційних матеріалів їхня теплопровідність підвищується в кілька разів.
Водопоглинення - здатність матеріалу усмоктувати й утримувати в порах вологу при безпосереднім зіткненні з водою.
Міцність - здатність матеріалів пручатися руйнуванню під дією зовнішніх сил, що викликають деформації й внутрішні напруження в матеріалі (наприклад вітрові навантаження). Міцність теплоізоляційних матеріалів залежить від структури, міцності його твердої складової, зв'язувальної речовини й пористості. Твердий матеріал із дрібними порами більше міцний, ніж матеріал з великими нерівномірними порами.
Всі утеплювачі діляться на три основних види:
Скловолоконне - утеплювачі, які роблять із волокна, шляхом переробки бою скла. Такі утеплювачі мають меншу вогнестійкість і вони піддані деформації.
Мінераловатні - утеплювачі, які виготовляють шляхом плавлення певних гірських порід, в основному базальту. Цей тип утеплювачів має найбільшу вогнестійкість.
Полімерні - утеплювачі, що виготовляють із полімерних матеріалів, шляхом екструзії. Це матеріал із практично нульовим водопоглиненням, але найбільш підданий впливу вогню. Для скатних покрівель цей матеріал використається не часто, насамперед, через високу вартість. Такий матеріал найкраще використати для місць безпосереднього зіткнення з водою, ґрунтом: фундаменти, фасади й т.д.
Немає коментарів:
Дописати коментар