Нові виробничі технології й розвиток полімерної промисловості дозволили розробити полімерпіщаний композит, що становить основу нового виду цього покрівельного матеріалу - полімерпіщаної черепиці. Не поступаючись в якості класичним аналогам, а в деяких нюансах навіть перевершуючи їх, новий покрівельний продукт став більше доступний, розширивши, таким чином, споживчий ринок.
Перебираючи в розумі всі достоїнства й недоліки існуючих покрівельних матеріалів, можна зробити кілька висновків. Формулюються вони коротко: покрівля повинна бути довговічних, легких, неспаленних, потребуючих мінімальних експлуатаційних витрат. А весь дах, такий, щоб зробив один раз грамотно й акуратно, і забув про неї років на 50, а то й на 70. Всім цим вимогам відповідає такий покрівельний матеріал, як полімерпіщана черепиця.
Її виготовляють зі складного композитного матеріалу методом пресування з попереднім розігрівом компонентів. Вона на 70% складається з піску, на 29% з полімеру й на 1% з барвника. За рахунок великого вмісту піску й спеціальних барвників полімерпіщана черепиця практично не піддається ультрафіолетовому старінню (тобто вона не вигорає, і через роки покрівля буде виглядати ошатно, добротно й радувати око), їй не страшні перепади температур і сильні морози. У процесі виготовлення черепиця пройшла випробування при температурі від -65° до +100°С.
Кромі того, полімерпіщана черепиця має настільки маленький коефіцієнт водопоглинення, що не піддається пагубному впливу цвілевих грибків, кислотних дощів і мохів. Завдяки своєї низької теплопровідності полімерпіщана черепиця сприяє підтримці температурного режиму в підпокріному просторі, що робить її придатною для покриття мансардних і горищних приміщень. Улітку під такою покрівлею прохолодно, а взимку тепло.
Низька теплопровідність і водонепроникність спричиняється відсутність конденсату на внутрішній поверхні черепичного покриття, що значно продовжує термін служби дерев'яних і мансардних конструкцій покрівлі.
Подібно керамічній, нова черепиця має дивно гарний вигляд і проста в монтажі. На відміну від традиційної черепиці вона значно легше - не більше 22 кг/кв. м. А зменшення ваги черепиці дозволяє знизити витрату пиломатеріалів на кроквяну конструкцію. Також полімерпіщана черепиця має високі звукоізоляційні якості, тому не вимагає створення спеціальних прошарків, що глушать. До всього сказаного варто додати, що полімерпіщана черепиця надзвичайно добре глушить звук, роблячи покрівлю безшумної навіть у заливний дощ і сильний град. Однак при безпосереднім використанні мансардних або горищних приміщень, все-таки варто приділити належну увагу облаштованості даху.
Оскільки черепиця - штучний матеріал, при її покупці необхідну кількість розраховують точно по площі покриття, не роблячи запасу на непередбачені монтажні витрати (на відміну від металочерепиці). Характерно й те, що при облаштованості покрівель складної форми й конфігурації дрібних відходів буває дуже мало, оскільки полімерпіщана черепиця легко піддається різанню й звичайній пилці, і абразивним колом. Що стосується самого монтажу, то використання полімерпіщаної черепиці дозволяє заощаджувати навіть на метизних виробах, тому що не потрібно якого-небудь спеціально передбаченого кріплення або особливих цвяхів. У хід підуть і шурупи, і дюбеля, і звичайні цвяхи, причому саме укладання черепиці настільки проста, що може бути виконана непрофесіоналом.
Ця черепиця є ударостійкою, міцність на вигин перевищує 150 кг. Даний товар конкурентноздатний по якості й ціні. полімерпіщана черепиця надзвичайно стійка до агресивних середовищ і сонячної радіації, має високу шумоізоляцію, морозо- і кольоростійкість, відповідає нормам протипожежної, санітарно-епідеміологічної й радіаційної безпеки. Термін служби більше 100 років. Гарантія 20 років.
Звичайно комплектація полімерпіщаної черепиці містить у собі коньковий профіль, що використовують для будівництва коньку. Даний продукт виробляється по тимі ж технологіям, що й рядовий профіль полімерпіщаної черепиці, і має ті ж технічні характеристики. На торець конькового профілю випускається конькова полімерпіщана черепиця.
Немає коментарів:
Дописати коментар