Натуральна черепиця - це один з найвідоміших покрівельних матеріалів, що витримав, поряд з міддю, випробування часом. Ще стародавні греки, а потім і римляни застосовували мармурову й гончарну натуральну черепицю. У зв'язку з появою нових технологій, у цей час можна спостерігати як би друге народження черепиці. Зі збереженням на ринку власне натуральної керамічної (глиняної) черепиці, з'явилися нові більше дешеві технології виготовлення точної подоби черепичних плиток із цементу й піску (цементно-піщана черепиця). Натуральна черепиця може застосовуватися для кам'яних, цегельних, дерев'яних будівель, як при новому будівництві, так і при реконструкції.
Цементно-піщана черепиця виготовляється із цементу, натурального кварцового піску й пігментів на основі оксиду заліза. Така черепиця не піддається випалу, а одержує міцність у результаті твердіння цементу. Якість цементно-піщаної черепиці у великому ступені залежить від якості застосовуваної сировини й дотримання технології виробництва. На відміну від керамічної черепиці, кольори цементно-піщаної визначається спеціальними барвниками, які додаються в бетонну масу перед формуванням. Ці барвники не впливають на міцність черепиці й стійкі до сонячного випромінювання. Після формування на поверхню черепиці звичайно наноситься спеціальний склад, що ущільнює поверхню бетону й поліпшує зовнішній вигляд плиток. Випускається також незабарвлена черепиця сірого (бетонного) кольору, що використовується переважно для реконструкції будинків історичної забудови. Цементно-піщана черепиця може виготовлятися практично будь-яких кольорів. Цементно-піщана черепиця трохи дешевше, ніж керамічна, хоча має практично такі ж технічні характеристики: міцністю на розрив і вигин, дуже високої тепло- і морозостійкістю, водонепроникністю, гарною формостійкістб. Крім того, цементно-піщана черепиця також добре гасить шум під час дощу або вітру. Прогнозована довговічність більше - 100 років.
Сучасна натуральна черепиця дозволяє виконувати скатні дахи будь-якої складності. Існує думка, що основним обмеженням у застосуванні цементно-піщаної черепиці є її велика вага, що вимагає устрою потужних кроквяних конструкцій. Однак це не зовсім так. При застосуванні натуральної черепиці зовсім не обов'язково збільшувати перетин крокв, досить установити ті ж самі крокви з меншим кроком. Наприклад, якщо для покрівлі з металлочерепиці необхідні крокви 150х50 мм, із кроком 90 див, те для черепичної покрівлі 150х50 мм, із кроком 70 см.
Цементно-піщана черепиця, поряд з керамічною черепицею й міддю є одним з найбільш довговічних покрівельних матеріалів (термін служби більше 100 років). Вона вогнестійка, надзвичайно стійка до агресивних середовищ і сонячної радіації, має високу шумоізоляцію й морозостійкістю.
Одним з основних критеріїв, що відрізняють якісну натуральну черепицю, є висока щільність і низька пористість, причому пори повинні бути переважно замкнутими. Чим вище пористість цементно-піщаної черепиці, тим нижче її характеристики міцності. Більше того, чим більше відкритих пор, тим вище здатність черепиці поглинати й утримувати вологу. Високе водопоглинення, як відомо, знижує морозостійкість черепиці.
Насамперед, необхідно зробити вибір між керамічною й цементно-піщаною черепицею. Керамічна трохи дорожче, її колірна гама обмежена натуральними кольорами застосовуваних глин, але плитки більш витончені й тонкі. У цементно-піщаної черепиці набагато ширше колірна гама. При виборі натуральної черепиці важливим є чисто естетичний момент: форма хвилі, глибина профілю, кольори.
Віддаючи перевагу таким матеріалам, як натуральна черепиця - Ви здобуваєте надійний дах над головою, здатну захистити Ваш будинок від будь-якої непогоди протягом багатьох років.
Немає коментарів:
Дописати коментар