четвер, 13 травня 2010 р.

Виробництво профнастилу та металочерепиці

профнастил Профнастил і металочерепиця користуються більшим попитом не дивлячись на кризу. Як говорять фахівці, це пов'язане з тим, що будівельний ринок переорієнтувався на зведення малоповерхового житла. Правда є одне “але” - недостатня пропозиція металочерепиці в регіонах України. Існуюче виробництво профнастилу й металочерепиці не здатне задовольнити зростаючий попит і забезпечити поточну потребу ринку.

Про металочерепицю

Тим часом, металочерепиця традиційно вважається одним із самих популярних покрівельних матеріалів у будівництві. Покрівля, виконана з її, виглядає так само, як з натуральної керамічної черепиці, має невелику масу, відрізняється більшим терміном служби, стійка до ультрафіолету й кліматичних впливів. Крім того, вона випускається в самому різному колірному виконанні й з будь-яким типом полімерного покриття (платизоль, полиестер, пурал, PVDF). Покрівля з металочерепиці - кращий вибір при будівництві котеджу.

Профнастил - популярний будівельний матеріал, що відрізняється універсальністю. Завдяки цинковому покриттю листа він має стійкість до агресивних середовищ, і саме по цьомуе він так широко застосовується для виготовлення фасадів, устрою покрівлі й заборів.

Сама металочерепица буває декількох видів. Як правило, фахівці згадують металочерепицю монтеррей, каскад і банга плюс ще кілька різновидів, що не одержали широкого поширення в нашій країні по тимі або інших причинах. Крім цього металочерепиця може розрізнятися по висоті хвилі.

Технологія виробництва металочерепицІ (прокату)

При цьому слід зазначити, що сама технологія виробництва не настільки складна, і передбачає кілька технологічних операцій, що вимагають точності виготовлення: прокатка гофрованого профілю, його штампування (поперечні щаблі) і різання аркушів металочерепиці в зазначений розмір. Сировина для виробництва матеріалу виготовляється на металургійних комбінатах по досить складній технології. Спочатку сталевий аркуш прокочується на прокатному стані до одержання необхідної товщини. Потім на нього наноситься цинкове покриття методом гарячого цинкування. Наприкінці циклу на отриманий оцинкований сталевий аркуш наносять полімерне покриття, що служить додатковим захистом від корозії й несприятливих впливів навколишнього середовища. Звичайно, для виробництва металочерепиці із кращим показником ціна/якість використають оцинкований метал (1 клас покриття цинком) з товщиною 0,50-0,55мм і лакофарбовим покриттям (1 клас ЛФП).

У процесі виготовлення самої металочерепиці на прокатному встаткуванні потрібне чітке дотримання технології - гнучке й штампування повинні вироблятися з точним дотриманням геометрії профілю.

Технологічний процес виробництва даного матеріалу починається з установки металевого рулону на размотчик лінії для виготовлення металочерепиці. Потім стрічка подається в прокатний стан, де на малій швидкості прокочується до ножиців. Оператор на пульті лінії задає необхідне число аркушів і довжину кожного аркуша металочерепиці - що б лінія могла перейти в автоматичний режим роботи, прокочувати, штампувати й різати в розмір аркуші без стороннього втручання.

Уже готовий виріб подається на прийомний пристрій, де впаковується й відправляється на склад. Природно, що для такого виробництва потрібне високоякісне встаткування. Приміром, таке як випускає - Липецький завод профілегибочного встаткування (ЛЗПВ).

Про профнастил

Профнастил - ще один популярний будівельний матеріал, що відрізняється універсальністю. У нього є ряд достоїнств - завдяки цинковому покриттю аркуша він має стійкість до агресивних середовищ, а відносно невисока ціна й вражаюча довговічність роблять його практично безальтернативним. Саме по цьомуе він так широко застосовується для виготовлення фасадів, для пристрою покрівлі й заборів.

Сам матеріал виробляється з різною висотою хвилі (від 8мм до 158мм), від чого залежить його несуча здатність профілю. Ще однією важливою характеристикою матеріалу є його монтажна (або корисна) ширина аркуша. По своєму призначенню він ділиться на кілька видів. Так, для облицювання фасадів будинків і виготовлення заборів використають стіновий профнастил (з маркуванням “С”), що має невелику висоту хвилі. Для покрівлі потрібно вже профнастил з маркуванням “Н”, що має більшу висоту хвилі й капілярною канавкою для відводу вологи.

Відзначимо, що корисна ширина покрівельного профнастилу менше, ніж у профнастилу стінового, зате набагато вище несуча здатність. Цей факт дозволяє використати оцинкований покрівельний профнастил для монтажу покрівлі з більшими сніговими навантаженнями, або для монтажу міжповерхових перекриттів. У свою чергу, універсальний профнастил з маркуванням “НС” може застосовуватися практично скрізь.

Характеристики технології прокату профнастилу

Якщо торкнутися характеристик самого матеріалу, то, говорячи попросту, профнастил - це гофрований певним чином металевий аркуш. Гофри надають профлисту поздовжню твердість (чим вище висота хвилі, тим більше твердість). Основний матеріал тут - сталева оцинкована стрічка, змотана заводом-виробником у рулон. Від якості цинкового покриття і якості захисного полімерного покриття вихідної сировини залежить довговічність експлуатації виробів із профлиста.

Виробництво профнастилу з використанням прокатного встаткування так само не відрізняється особливою складністю - прокатні ролики видавлюють у гладкому листі металу поздовжні поглиблення трапецієподібної або округлої форми, які надають аркушу геометрію профілю. Однак подібна простота процесу можлива лише при використанні якісного встаткування - подібного тому, що випускається ЛЗПВ. На жаль, багато виробників профлиста вважають, що на встаткуванні можна заощадити.

У підсумку, на виході, вони одержують продукт, невідповідний ДСТУ по допусках до розмірів аркуша й по радіусах кутів гофри. Сьогоднішня економія може обернутися завтра досить істотними витратами й проблемами.

Немає коментарів:

Дописати коментар