субота, 15 травня 2010 р.

Цегла для облицювання будинку: корисні відомості

Цегла для облицювання Виробники цегли в рекламних статтях завжди підкреслюють, що цегла - один з найбільш древніх будівельних матеріалів. Це дійсно так. Лицьова керамічна цегла, говорять вони, вироблявся ще в древньому Вавилоні. Це теж так. Виходить, цегла - ідеальний лицювальний матеріал? От ця теза представляється сумнівним. На жаль, лицьова керамічна цегла, що випускається в нашій країні (я маю на увазі колишній СРСР) аж ніяк не ідеальна. Проблеми пов'язані зі складом вапна, кольорами й геометрією.

Наявність у лицювальній цеглі вкраплень вапна - одна з основних проблем, що не можуть до кінця вирішити вітчизняні виробники. А для клієнта це обертається дійсним головним болем. Під дією атмосферної вологи вапно розбухає. Усередині цегли глиняна маса стримує розширення цих вкраплень. Крім того, наскрізь цегла не промокає. Але вкраплення, що перебувають у лицьової поверхні цегли, розривають цю поверхню. Утворяться відколи розміром у кілька міліметрів.

На жаль, на свіжій цеглі ці дефекти не видні. Вони починають проявлятися лише через якийсь час, так що "на око" визначити високий зміст вапна вкрай складно.

Друга хвороба, який також страждають не тільки дрібні, але й великі виробники - порушення геометрії цегли. При ближчому розгляді виявляється, що має він аж ніяк не ідеальну брускову форму. Крім того, ребра цеглин занадто часто мають відколи, не тільки малоприємні для ока, але й, що порушують у підсумку стійкість цегли до зовнішнього середовища. Неважко зрозуміти, що робітникам класти стіну з такої цегли досить складно, до того ж згладити дефекти геометрії не завжди під силу навіть досвідченим мулярам.

Ще одна особливість лицювальної цегли: різні його партії звичайно мають різний відтінок. На жаль! "Солом'яні", приміром, цегли, випущені на тому самому заводі в різний час, можуть виглядати не як рідні, а як двоюрідні брати: один ближче до "слоновой кістки", іншої - до "абрикоса" і т.п.

Одним з виходів є покупка цегли однією партією, відразу на весь будинок, причому із пристойним запасом - приблизно в 20%. По-перше, на піддонах, що прийшли, до 10% може становити цеглу, що отримала дефекти у процесі транспортування (розлами, відколи). По-друге, розрахунки проектувальників завжди страждають деякою неточністю. А цегла з наступної партії може мати відмінний відтінок. Звичайно, існують імпортні цегли, ідеальні за формою, міцності, витриманості кольорів, що поставляються в бездоганному впакуванні. Але це - занадто дороге задоволення, "еліта" будматеріалів.

Дуже важливо, щоб керамічна цегла мала високу морозостійкість. Морозостійкість нижче 35 циклів, на нашу думку, для використання в Центральному регіоні Росії не підходить. Однак у системі випробування цегли на морозостійкість останнім часом удалося виявити серйозну недоробку. Сучасні норми допускають використання для випробувань устаткування, що, як з'ясувалося, може завищити реальну морозостійкість цегли... на 20 циклів!!! Так що куплений вами цегла з морозостійкістю 35 циклів насправді може мати морозостійкість усього 15. При цьому всі сертифікати будуть у повному порядку.

До чого приводить застосування лицьової керамічної цегли з недостатньою морозостійкістю, часто буває видно на прикладі цегельних заборів. Дуже часто верхні ряди таких огорож виглядають потрапившими під артобстріл. Облицювання, що обсипалося, оголює шпарувате черево. Справа в тому, що по верху цегельної огорожі і її стовпів узимку проходить утворення полоїв, то відмерзаючих, то замерзаючих знову. Це - точне повторення в природних умовах лабораторних досвідів по визначенню морозостійкості цегли.

Останнім часом колишній тил цегельного фронту - непоказна силікатна цегла - знайшов нові резерви. Виявляється, силікатну цеглу легко офарбити в самі різні приємні для ока кольори. Невибагливо, але красиво. Правда, силікатна цегла не любить вологу. Так що цоколь при цьому повинен бути облицьований яким-небудь іншим матеріалом (краще на основі бетону: бетон має дуже високу морозостійкість і від влучення води стає тільки міцніше).

І останнє. Багато хто бояться робити облицювання будинку в морози. Справа в тому, що при негативній температурі в цементний розчин, на який укладається цегла, додаються спеціальний протиморозні добавки. Напевно, не варто описувати, як у лічені хвилини без такої добавки розчин, навіть гарячий, починає перетворюватися в шматки бруду, що заледеніло. На жаль, основа найбільш доступних за ціною, "демократичних" добавок у розчин - сіль. (Крім того, навіть якщо грошей у вас досить, не сумнівайтеся - більшість будівельників ніколи про інші добавки й не чули, користуватися ними не вміють і не хочуть). Через якийсь час стіни від неї починають покриватися не занадто естетичними білими плямами. Але зараз упоратися з такою проблемою праці не становить жодних складнощів: сполуки, що відмивають висоли, виробляють різні фірми.

Немає коментарів:

Дописати коментар