Керамічна черепиця - найвідоміший покрівельний матеріал, що витримав випробування часом. Німецькі виробники затверджують, що традиції виробництва черепиці в Німеччині прищепили стародавні римляни приблизно 2000 років тому. Глиняна черепиця як покрівельний матеріал використалася в древньому Єгипті вже 4000 років тому. Так що не даремно саме керамічну черепицю називають королевою серед покрівельних матеріалів - це перевірений часом матеріал, неперевершений по естетиці, надійності й довговічності. Термін служби якісної черепиці без необхідності проведення ремонту - більше 100 років. Причому все це час вона зберігає свої декоративні властивості. Керамічна черепиця вогнестійка, стійка до ультрафіолетового випромінювання, кислотним дощам, різким перепадам температури. Вона має низьку теплопровідність, також добре відома її здатність поглинати шум, не накопичувати статичну напругу. У Німеччині на цей покрівельний матеріал доводиться порядку 70% ринку покрівельних покриттів. Сучасні технології нанесення покриттів на керамічну черепицю забезпечують найбагатший вибір квітів і матових або глянсових поверхонь (покритих ангобом або глазур'ю). Покриття не робить істотного впливу на термін служби черепиці, але може кардинально змінити її зовнішній вигляд. Крім величезної розмаїтості квітів, існує багатий вибір моделей черепиці.
пʼятниця, 30 квітня 2010 р.
Гідроізоляція. Покрівельні плівки
Основне завдання матеріалів для гідроізоляції й пароізоляції - підтримувати необхідний режим роботи підпокрівної теплоізоляції. Їм приділяються дві функції. По-перше, перешкоджати проникненню в теплоізоляційний матеріал вологи, що, як відомо, різко знижує його теплоізолюючі властивості, а в ряді випадків веде до його прогресуючого руйнування. По-друге, як невід'ємна частина вентиляційної системи покрівлі, ці матеріали беруть участь у запобіганні нагромадження в теплоізоляційному матеріалі вологи, полегшуючи вихід назовні її пар.
Гідроізоляційні й пароізоляційні матеріали являють собою матеріали плівкового типу. Гідроізоляційні плівки необхідно застосовувати, насамперед, при устрої скатних дахів з покриттями, що не утворять суцільний килим (всі види черепиці, металеві покрівлі, шифер). Фактично вони є другим рубежем захисту теплоізоляційного шару від зовнішньої вологи (сніг, краплі води, конденсат), що може проникати під покрівельне покриття при екстремальних погодних умовах (сильний вітер або коса злива).
Елітна черепиця
Протягом багатьох сторіч мідна покрівля була самим елітним матеріалом. Незважаючи на досить високу вартість, попит на неї росте з кожним днем. Вона широко використається для будівництва комерційних і житлових будинків, а також для реставраційних робіт на пам'ятниках архітектури. Якісна мідна покрівля має такі властивості, як довговічність, екологічність і ремонтопридатність. Теоретично, така покрівля може служити до 100-150 років (мідь належить до слабоокиснюваних металів), тому всі українські церкви були покриті саме таким матеріалом.
При правильному монтажі мідна покрівля має витончений і привабливий зовнішній вигляд. Неоціненними перевагами мідної покрівлі є простота й пластичність при монтажі. Відсутня необхідність додатково обслуговування протягом усього строку експлуатації. Крім того, сучасна мідна покрівля має підвищені герметичні й водонепроникні властивості.
четвер, 29 квітня 2010 р.
Водостічні системи
Водостічні системи необхідні практично будь-якій покрівлі. Вони захищають зовнішні стіни й цоколь від води, фундамент - від надмірного зволоження. Завдяки водостоку вода з даху збирається й направляється в одне місце, і будинку не загрожує передчасне руйнування. Крім того, системи можуть бути ще й декоративними, підкреслювати перехід від даху до стін, від фронтону до фасаду. Такий будинок буде виглядати стильним й елегантним.
У самому найпростішому варіанті вода з покрівельного покриття (скатного даху) стікає безпосередньо на землю. Такий спосіб водовідводу звичайно називають неорганізованим. Неорганізований водовідвід виправданий винятково в невеликих будовах з односхилим дахом, причому за умови, що вода не буде попадати на тротуари. Такий водовідвід приводить до ушкодження елементів фасаду, руйнуванню цоколя, передчасному зношуванню фундаменту через надмірно високе гідростатичне навантаження.
Мансардні вікна
Як джерела освітлення мансардного поверху можуть використовуватися традиційні вікна, розташовувані вертикально й, спеціально розроблені для цих цілей, так називані, мансардні вікна, які встановлюються в площині покрівлі (з нахилом скатів 15-90 градусів).
В одному мансардному поверсі можуть бути застосовані одночасно й мансардні вікна й звичайні вертикальні вікна, якщо це допомагає підсилити пластику фасаду будинку й завершити його архітектурне рішення.
середа, 28 квітня 2010 р.
Сучасні покрівельні матеріали
Черепиця – плоскі або фігурні плитки з обпаленої глини. Черепиця широко застосовується в багатьох країнах миру із глибокої стародавності до наших днів. Черепичні покрівлі дуже довговічні, але важкі: вага 1 м2 – 50-100 кг. Вони укладаються вручну по частому й потужному решетуванню. Ухили покрівлі, що рекомендують,° 18-60 (у мансардах до°76 ). Існує кілька основних видів черепиці: плоска стрічкова й штампована, голландська, татарська й ін. Натуральні кольори черепиці - від теракотового до піщано-жовтого. Може бути покрита кольоровою глазур'ю.
четвер, 22 квітня 2010 р.
Матеріали для будівництва будинку
Жоден будинок не може бути побудований без будівельних матеріалів. Нарівні із проектом і вартістю будівельних послуг будівельні матеріали є важливої складової успішного будівництва. Тому головна рада на вибір будівельних матеріалів - вибирайте не дешеві, а якісні будівельні матеріали, щоб Ваш будинок радував Вас надійністю й міцністю.
У величезній розмаїтості сучасних будівельних матеріалів нескладно втратитися. Хімічної, переробної й видобувної промисловості досягли таких висот, що вироблені ними будівельні матеріали можуть задовольнити навіть самого вимогливого забудовника. У цій статті ми надаємо Вашій увазі основні види будівельних матеріалів із вказівкою їхніх плюсів, мінусів, функцій й інших особливостей.
середа, 21 квітня 2010 р.
Покрівельний профнастил
пʼятниця, 16 квітня 2010 р.
Як вибрати лицювальну цеглу
Штукатурні й малярські покрівельні роботи взимку
Пристрій покрівель
Із всіх видів покрівель, найбільш чутливими до низьких температур є м'яка й фальцева покрівлі.
М'яка покрівля.
Різні види рулонних покрівель мають різні критичні температури, тому, перш ніж почати монтаж, рекомендується перевірити матеріал на ступінь морозостійкості. Найпоширеніший спосіб перевірки морозостійкості - гнучкістю на брусі. Для цього потрібно взяти брус, загнути на ньому зразок матеріалу й поступово знижувати температуру повітря. Критичної буде та температура, при якій на зразку покрівлі при розгинанні утворяться тріщини.
Бетон. Технологія бетонних робіт у будівництві будинку
Чому так важливо дотримувати технології бетонних робіт?
Саме це питання і є основним для розкриття в цій статті. Бетонні роботи дуже трудомісткий і складний процес. У приватному будівництві він може займати від 10% до 50% вартості всіх будівельних робіт, до них можна віднести бетонування фундаментів, ростверків, підвальних стін, балок, перекриттів, монолітних ділянок, перемичок і т.д. Не дотримання строгих, але не складних правил може привести до значних дефектів бетонних конструкцій:
зменшення марки бетону в порівнянні із проектної
кришення бетону
неприпустимі прогини й крени конструкцій
розшарування бетонної суміші
поява пор (дір) у тілі бетонної конструкції - утворення концентраторів напруг
відколи, відколи шматків бетону
зменшення захисного шару бетону
Приміром, здається, що якщо не вібрувати бетон нічого страшного не буде, зате яка економія часу й грошей! А от і ні, така операція є невід'ємною частиною технологічного процесу й зневазі нею може привести до непрацездатності фундаменту й непередбачених деформацій. Невірний відхід при твердінні бетону може привести до появи низькоякісної й непридатної конструкції, навіть якщо споконвічно ви брали якісний бетон високого класу. Таким чином, варто зрозуміти, що кожен пункт технології описаний нижче є обов'язковим до виконання.
Пластикові вікна або вікна з дерева - які вибрати?
Що краще, дешевше, тепліше, гарніше, зручніше при експлуатації, більш надійно, який мікроклімат з новими вікнами буде у квартирі, з якими вікнами в підсумку комфортніше. Ці питання ми вирішуємо при виборі вікон. Для кожного покупця перераховані параметри мають різне значення.
Ціни на дерев'яні вікна
Перше й найважливіше для більшості покупців вікон - це ціна. Якщо ціна для вас є визначальним параметром, то вам потрібний пластик. Пластикові вікна технологічні при виробництві (у перерахуванні на один виріб виробництво вимагає невеликих виробничих площ і малий штат робітників середньої кваліфікації). ПВХ і чорний метал - це дешеві матеріали. Виробників пластикових вікон дуже багато, отже - більша конкуренція. Ці основні параметри визначають низькі ціни на пластикові вікна.
Дерев'яні вікна забезпечують тепло в приміщенні
Другий важливий параметр — це теплозбереження.
середа, 14 квітня 2010 р.
Профнастил для будівніцтва
Збираючись звести об'єкт будь-яких масштабів, ми завжди зіштовхуємося із завданням вибору необхідних будматеріалів. Цілком зрозуміло бажання кожного споживача побудувати будинок з мінімальною кількістю витрат, і в той же час швидко і якісно. Сьогодні ринок будівельних матеріалів пропонує найширший вибір матеріалів на будь-який смак. Однак багато фахівців рекомендують не мудрувати, і вибирати те, що перевірено часом, а саме - старий-добрий профнастил.
У общині цей матеріал ходить під різними назвами: профільований аркуш, профіль сталевий, гофролист, просто профлист. Безперечно одне: цей матеріал упевнено продовжує лідирувати серед більш нових і дорогих матеріалів завдяки своїй універсальності й простоті у використанні.