неділя, 30 травня 2010 р.

Протипожежні світлопрозорі конструкції

світлопрозорі конструкції Світлопрозорі будівельні конструкції останнім часом знаходять широке застосування в будівництві. Вони можуть використатися, зокрема для устатріумів, вітражів, перегородок, для вигородок окремих робітників місць, а також заповнення прорізів протипожежних перешкод. конструкції, що обгороджують, із застосуванням звичайного листового силікатного скла (ДЕРЖСТАНДАРТ 111-90), як правило, мають низьку вогнестійкість (8-10 хвилин по ознаці втрати цілісності). Відповідно до вимог БНіП 21-01-97, що регламентують вимоги до будівельних конструкцій по вогнестійкості, конструкції, що обгороджують шляхи евакуації (у тому числі й світлопрозорі), повинні мати межу вогнестійкості не менш 45 хвилин за ознаками втрати цілісності й теплоізолюючої здатності (EI 45). При цьому, конструкції заповнення прорізів протипожежних перешкод (двері, вікна) повинні мати межі вогнестійкості не менш 30 хвилин.

Для оцінки фактичної вогнестійкості конструкцій, що обгороджують, і конструкцій заповнення прорізів, розроблені й діють відповідні методики вогневих випробувань, викладені в ДЕРЖСТАНДАРТ 30247.1-94 і ДЕРЖСТАНДАРТ 30247.2-97.

пʼятниця, 28 травня 2010 р.

Електричні ворота

Електричні ворота сьогодні використаються все частіше як організаціями, так і приватними особами. Електроворота - це загальне поняття. Під ним маються на увазі будь-які механізми, які відкриваються й закриваються автоматично, з використанням електрики.
На сьогоднішній день можна виділити такі типи конструкцій електричних воріт: розстібні, відкатні й піднімальні ворота.
електричні розстібні ворота Електричні розстібні ворота входять до числа найбільш популярних конструкцій. Вони являють собою закріплені на опорах стулки, що приводять у рух спеціальними механізмами. Відкриваються такі ворота як назовні, так й усередину двору, ангара або гаража. У способі відкривання й закладений головний недолік розстібних воріт. Для того щоб відкритися, їм потрібно наявність вільного простору. Це знижує функціональність воріт. Особливо там, де вільної площі мало.

Конструкція воріт

профнастил при виробніцтві ворот та парканів Ворота - «візитна картка» сучасного будинку, заводу або офісу. Разом з тим, вони виконують й іншу важливу функцію: захищають будову й прилягаючу до нього територію від сторонніх людей. Ворота повинні бути представницькими, респектабельними й одночасно надійними.
Звичайна конструкція дерев'яних воріт, що широко використовувалася кілька десятків років тому, задовольняє усе менше покупців і поступово виходить із уживання. На щастя, у цей час у власника будинку й керівника компанії є великий вибір, які ворота встановити.

По різних параметрах конструкції воріт діляться на наступні типи:
1. По способу відкривання

Відкатні ворота


Конструкція відкатних (зсувних і розсувних) воріт заснована на стандартному принципі зрушування й розсовування, тому їх ще іноді називають зсувними й розсувними.

четвер, 27 травня 2010 р.

Ворота й забори: металеві, куті, відкатні й розстібні. Плюси й мінуси

Найчастіше під словосполученням «парканні ворота» маються на увазі в'їзні ворота, для паркану. Ворота й хвіртки в цьому випадку повинні відповідати обробці й висоті огородження й виконувати свою головну функцію - обмежувати в'їзд на територію сторонніх осіб. І неважливо - будуть це ворота відкатні або розстібні промислового призначення, або для забору заміського будинку - на серед пропозицій будівельних компаній Ви зможете знайти те, що потрібно саме Вам.

Архітектурна цілісність

роздвижні ворота з профнастилу Металеві ворота й забори повинні, насамперед, сполучатися один з одним в естетичному і конструктивному плані. При виготовленні паркану, воріт і хвіртки існують 2 підходи:
1. Максимально підібрати ворота по кольорах, фактурі й конструктивним особливостям до огородження. При цьому ворота, зливаючись із ним, створюють закінчене архітектурне рішення. Але таке органічне рішення виходить зробити не завжди, якщо паркан:
- цілком цегельний (цегельні ворота зробити складно)
- виконаний з тонких прутів
Якщо повторити такі конструктивні рішення у воротах, то вони будуть недостатньо твердими й прослужать недовго.
- виконаний з товстих і важких дощок

Обшивання вагонкою кам'яного будинку

вагонка Камінь, при всій своїй міцності - матеріал суворий і холоднуватий. А за містом, на природі, і зовсім може додати будинку вигляд неприступної міцності. У цьому випадку допоможе дерево. Обшитий вагонкою будинок сполучить у собі обґрунтованість каменю з теплом і гостинністю дерева. Особливу увагу варто звернути на обробку кутів. Дошки на них додатково кріпляться шурупами. Обшивання будинку дерев'яною вагонкою - не занадто складна робота. У той же час треба намагатися бути акуратні й точним, щоб стики обшивання були підігнані як можна більш ретельно.

Використовувані пиломатеріали повинні бути обов'язково оброблені в автоклаві (Автоклав - герметичний апарат для обробки матеріалів при нагріванні й підвищеному тиску), а потім покриті лаком або фарбою.

понеділок, 17 травня 2010 р.

Комфорт і теплоізоляція

теплоизоляция Кого з нас, жителів мегаполісів, хоча б раз не відвідувала мрія мати власний будинок, обладнаний відповідно до наших подань про затишок, комфорт й естетику? Ніяка, навіть сама шикарна й дорога квартира в центрі загазовані й гучні міста не зможе задовольнити прагнення до тиші і єднання із природою.

Очевидно, саме це бажання городян, стомлених інтервенцією прогресу, звичайно, у сполученні зі зрослими матеріальними можливостями, стало причиною дійсного бума коттеджного будівництва в Україні. Донедавна в бажаючих побудувати свій будинок практично не було вибору. У ході були традиційні проектувальні рішення й матеріали - брус, колоди, цегла, -причому без використання спеціальних матеріалів, що утеплюють. Вважалося, що досить звести товсту стіну, і в будинку буде тепло. Однак стовщення стін значно збільшувало витрати на будівництво, але будинок як і раніше остигав за лічені години після вимикання опалення.

субота, 15 травня 2010 р.

Цегла для облицювання будинку: корисні відомості

Цегла для облицювання Виробники цегли в рекламних статтях завжди підкреслюють, що цегла - один з найбільш древніх будівельних матеріалів. Це дійсно так. Лицьова керамічна цегла, говорять вони, вироблявся ще в древньому Вавилоні. Це теж так. Виходить, цегла - ідеальний лицювальний матеріал? От ця теза представляється сумнівним. На жаль, лицьова керамічна цегла, що випускається в нашій країні (я маю на увазі колишній СРСР) аж ніяк не ідеальна. Проблеми пов'язані зі складом вапна, кольорами й геометрією.

Наявність у лицювальній цеглі вкраплень вапна - одна з основних проблем, що не можуть до кінця вирішити вітчизняні виробники. А для клієнта це обертається дійсним головним болем. Під дією атмосферної вологи вапно розбухає. Усередині цегли глиняна маса стримує розширення цих вкраплень. Крім того, наскрізь цегла не промокає. Але вкраплення, що перебувають у лицьової поверхні цегли, розривають цю поверхню. Утворяться відколи розміром у кілька міліметрів.

четвер, 13 травня 2010 р.

Виробництво профнастилу та металочерепиці

профнастил Профнастил і металочерепиця користуються більшим попитом не дивлячись на кризу. Як говорять фахівці, це пов'язане з тим, що будівельний ринок переорієнтувався на зведення малоповерхового житла. Правда є одне “але” - недостатня пропозиція металочерепиці в регіонах України. Існуюче виробництво профнастилу й металочерепиці не здатне задовольнити зростаючий попит і забезпечити поточну потребу ринку.

Про металочерепицю

Тим часом, металочерепиця традиційно вважається одним із самих популярних покрівельних матеріалів у будівництві. Покрівля, виконана з її, виглядає так само, як з натуральної керамічної черепиці, має невелику масу, відрізняється більшим терміном служби, стійка до ультрафіолету й кліматичних впливів. Крім того, вона випускається в самому різному колірному виконанні й з будь-яким типом полімерного покриття (платизоль, полиестер, пурал, PVDF). Покрівля з металочерепиці - кращий вибір при будівництві котеджу.

середа, 12 травня 2010 р.

Будівництво сучасної покрівлі

металлочерепица Фахівці, що займаються експертизою будівництва в нашому регіоні, відзначають, що близько 50% побудованих приватних будинків мають грубі порушення вимог при будівництві будинків. Ці порушення найчастіше пов'язані з неправильними поданнями про процеси, що відбуваються в підпокрівельному просторі, і внаслідок цього неправильному виборі конструкції й матеріалів, що забезпечують захист покрівлі й утеплювача. Тому часто зустрічаються, так звані, "плачучі покрівлі".

Всі покрівельні матеріали мають властивість, яку треба обов'язково враховувати при зведенні покрівлі - це утворення конденсату на нижній поверхні матеріалу покрівлі (крапка роси). Звичайно, різні покрівельні матеріали мають цю властивість у різному ступені, що обумовлено їхньою різною теплопровідністю. Так, металева покрівля (профнастил, металочерепиця, оцинкована сталь) дає підвищену кількість конденсату в порівнянні з іншими покрівлями.

вівторок, 11 травня 2010 р.

Геосинтетичні матеріали в будівництві

геосинтетичні матеріали В останні 20 - 30 років у руках будівельників з'явився цікавий багатообіцяючий матеріал, називаний "геотекстиль" або "геосинтетика". Корінь "гео" вказує на область застосування цих матеріалів: вони використаються як армуючі сітки або гідроізолюючі мембрани в конструкціях і спорудженнях, основу яких становлять пухкі гірські породи - ґрунт, пісок, гравійні суміші й т.п. "Синтетика" й "текстиль" - відображають склад матеріалів, спосіб його виготовлення й зовнішній вигляд: тканини, повсть, плівки й інші відносно тонкі легкі матеріали великої площі.

Синтетичні полімери надають геосинтетиці (геотекстилю) специфічні для полімерів позитивні властивості:

  • Водо й морозостійкість
  • Універсальна корозійна стійкість
  • Мала вага (щільність полімерів близько 1 г/см3)
  • Висока міцність на розтягання.

Повітроізоляція та пароізоляція

paroizoliacija Багато видів побутової діяльності, такі, як готування їжі, мийка посуду прання білизни й купання, супроводжуються значним виділенням водяних парів, що поглинаються повітрям і збільшують вологість в будинку. Якщо під час холодів водяні пари проникнуть у зовнішню оболонку конструкцій вони можуть знову конденсуватися у воду або навіть замерзнути на холодних внутрішніх поверхнях.

Очевидно, що намокання конструкцій утеплювача або облицювання стін небажано й тому вживають міри для утримання вологи усередині приміщень. Саме в цьому складається призначення однієї з деталей конструкцій, що обгороджують, що традиційно називається "пароізоляцією”.

Забори із профнастила

профнастил для забора Будівництво заборів із профнастила
Виготовлення й установка заборів із профнастила на сьогоднішній день є самим вигідним варіантом в економічному плані, з огляду на його гарні показники надійності. Ціни на забори із профнастила є одними з найнижчих. Виготовлення заборів із профнастила не займає багато часу, як правило, це кілька днів.
Існує профнастил для будівництва заборів для дачних ділянок з однобічним і двостороннім покриттям. Якісне покриття забору із профнастила (пурал) стійко до механічних впливів і не вигорає під сонячними променями. Такий забір прослужить дійсно довго. Забори із профнастила підходять і для установки в міському районі. Існує пропонуємо безліч кольорів для заборів із профнастила.

четвер, 6 травня 2010 р.

Цементно-піщана черепиця

Цементно-піщана черепицяНатуральна черепиця - це один з найвідоміших покрівельних матеріалів, що витримав, поряд з міддю, випробування часом. Ще стародавні греки, а потім і римляни застосовували мармурову й гончарну натуральну черепицю. У зв'язку з появою нових технологій, у цей час можна спостерігати як би друге народження черепиці. Зі збереженням на ринку власне натуральної керамічної (глиняної) черепиці, з'явилися нові більше дешеві технології виготовлення точної подоби черепичних плиток із цементу й піску (цементно-піщана черепиця). Натуральна черепиця може застосовуватися для кам'яних, цегельних, дерев'яних будівель, як при новому будівництві, так і при реконструкції.

середа, 5 травня 2010 р.

Полімерпіщана черепиця

Полімерпіщана черепиця Нові виробничі технології й розвиток полімерної промисловості дозволили розробити полімерпіщаний композит, що становить основу нового виду цього покрівельного матеріалу - полімерпіщаної черепиці. Не поступаючись в якості класичним аналогам, а в деяких нюансах навіть перевершуючи їх, новий покрівельний продукт став більше доступний, розширивши, таким чином, споживчий ринок.

Перебираючи в розумі всі достоїнства й недоліки існуючих покрівельних матеріалів, можна зробити кілька висновків. Формулюються вони коротко: покрівля повинна бути довговічних, легких, неспаленних, потребуючих мінімальних експлуатаційних витрат. А весь дах, такий, щоб зробив один раз грамотно й акуратно, і забув про неї років на 50, а то й на 70. Всім цим вимогам відповідає такий покрівельний матеріал, як полімерпіщана черепиця.

неділя, 2 травня 2010 р.

Теплоізоляція. Теплоізоляційні матеріали

теплоізоляція Утеплювальні матеріали відіграють основну роль у вирішенні питань енергозбереження, а також підвищення комфортності житлових приміщень. Бажано утеплювати всі частини будинку: фундамент, зовнішні стіни, перекриття, покрівлю й т.д., але ізоляція покрівлі - сама відповідальна частина. Стосовно до існуючих будинків, найпростіше знизити їхнє енергоспоживання за рахунок утеплення існуючої покрівлі при ремонті. Нові норми значно підвищили вимоги до розміру термічного опору покрівлі, відповідно до яких, нове будівництво й ремонт будинків не можуть здійснюватися без застосування ефективних теплоізоляційних матеріалів. Також, з підвищенням цін на енергоносії - стає ясно, що утеплювати житло сьогодні потрібно якнайкраще, щоб заощаджувати в майбутньому.

Застосування утеплення для скатних дахів дозволяє нам перетворювати горищні приміщення в житлові, що збільшує корисну площу житла. А утеплення покрівлі з металочерепиці запобігає поява конденсату на його поверхні в холодну пору року, що дуже важливо для довговічності покрівлі.